پاتوق عکس شیراز با حضور هنرمندان عکاس محمد فلاح نیا و حمید حساس برگزار شد
پاتوق عکس شیراز با حضور هنرمندان عکاس محمد فلاح نیا و حمید حساس برگزار شد
هفتمین پاتوق عکس شیراز، سه شنبه ۸ شهریورماه با استقبال پرشور مخاطبان در خانه ی جهانگردی شیراز برگزار شد .

هفتمین پاتوق عکس شیراز، به میزبانی محمد فلاح نیا عکاس و مدرس عکاسی  حمید حساس با آموزش منوی دوربین نیکون در خانه ی جهانگردی شیراز با استقبال پرشور مخاطبان ، به همت کانون عکاسان فارس، انجمن سینمای جوانان ایران دفتر شیراز باهمکاری موسسه ایرسانما و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی استان فارس برگزار شد.

در ابتدای برنامه فیلم کوتاهی با موضوع عکاسی نمایش داده شد و سپس مرور آثار عکاسان در تور عکاسی از مسجد نصیرالملک بررسی و سپس با ارائه خوب عکس های هنرمند عکاس محمد فلاح نیا ادامه و در پایان کارگاه آموزشی منو دوربین های نیکون توسط هنرمند عکاس حمید حساس برگزار شد.

محمد فلاح نیا که در ژانر مستند عکاسی می کند مجموعه های زیاد و بی نظیری را از حمام های عمومی عکاسی و در این نشست در خصوص روند عکاسی مستند توضیحاتی را ارائه و مجموعه های خود را به نمایش گذاشته و به مورد بررسی و نقد و نظر حاضرین قرار داد.

این نشست که بصورت هفتگی برگزار میشود، جمع کثیری از عکاسان و علاقمندان به عکاسی از سراسر استان فارس را جذب خود میناید، در این جلسه به گونه ای بود که نه تنها جای خالی نبود بلکه علاقمندان پرشور زیادی را جذب خود کرده است.

با توجه به اینکه شیراز و استان فارس عکاسان مطرحی را دارد اما تا چند مدت پیش چندان اهمیتی به عکاسی و نشست های عکاسی داده نمی شد، اما با راه اندازی پاتوق عکس و فیلم در شیراز جمع هنرمندان رونق دیگری گرفته است و روز به روز جمع این علاقمندان بیشتر و بیشتر میشود.

از این رو کانون عکاسان فارس با جذب عضو جدید و تقاضای علاقمندان قصد دارد برنامه های بعدی را در سالنی با گنجایش ۲۰۰ نفر برگزار نماید تا همه علاقمند از این نشست ها بهرمند شوند.

در جلسه پاتوق گذشته عکاسان شیراز از اداره فرهنگ و اشاد اسلامی خواسته ای بجا داشتند و این درخواست شامل حمایت از قشر هنرمند عکاسان بوده و تقاضا داشتند که حداقل عکاسانی که در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی عنوانی را کسب مینمایند از آنان حمایت و حداقل با اهدای لوح تقدیر زحمات و افتخار آفرینی آنان را ارج نهاده تا بهانه ای باشد برای همبستگی قشر هنرمند با دستگاه های متولی فرهنگ و هنر در استان فارس.

پاتوق عکس شیراز هر سه شنبه عصر در خانه جهانگردی و پاتوق فیلم شیراز هر یک شنبه عصر در تالار حافظ شیراز برگزار میشود.

علاقمندان و عکاسان استان فارس از طریق لینک زیر میتوانند جهت عضویت در کانون عکاسان فارس اقدام نمایند.

لینک عضویت در کانون عکاسان فارس

گزارش تصویری این نشست را در اینجا ببینید

  • نویسنده : امین ملک زاده
  • منبع خبر : کانون عکاسان فارس